wtorek, 29 czerwca 2010

Nazwano mnie db4o Most Valued Professional

Dzisiaj miałem przyjemny poranek. Przeglądając pocztę natrafiłem na list, w którym napisano:
You have been selected as a
db4o Most Valued Professional (dVP) awardee for the year 2010
Oznacza to, że zostałem okrzyknięty tytułem db4o Most Valued Professional.
Skąd taka nagroda?
A no od dłuższego czasu piszę magisterkę, w której wykorzystuję obiektową bazę danych db4o. Produkt ten zaczynał jako inicjatywa open source i później został przejęty przez firmę Versant (która również posiada własną obiektową bazę danych, tyle że komercyjną). Db4o jest dalej rozwijane jako open source i jest budowana silna społeczność wokół tego projektu. W ramach podziękowania za zaangażowanie w tej społeczności (poprzez aktywność na forum, projekty powiązane z db4o, artykuły, tłumaczenia, blogi, itp.) około 60 osobom został przyznany tytuł: db4o Most Valued Professional. Jest on przyznawany na rok, i potem trzeba go ponowić. Ja dostałem go na 2010 rok.
Po za informacją na stronie dVP Directory 2010 i ewentualnym wpisem w CV przyznanie nagrody wiąże się z otrzymaniem gadżetów od db4o lub gratyfikacji pieniężnej. Czuję się zaszczycony tym wyróżnieniem i postaram się dopieścić aplikację, która przyniosła mi to wyróżnienie, najlepiej jak potrafię. Będę również dalej propagował ideę obiektowej bazy danych db4o.
Na zakończenie podkreślę, że nie wypełniałem żadnych formularzy, aby dostać to wyróżnienie, tylko poinformowałem koordynatora społeczności db4o, o moim projekcie i trochę na forum się udzieliłem. Cieszę się, że zostało to docenione i tym bardziej jest miło zaskoczony z tego.

2 komentarze: