czwartek, 28 kwietnia 2011

Asocjacje plików w Eclipse

Mój poprzedni wpis Podświetlanie zmian kodu w Eclipsie, w którym pokazałem pewną wskazówkę ułatwiająca naszą codzienną pracę, był bardzo często czytany. Z portalu dworld.pl, który blogrolluje (nie wiem na ile to dobre słowo) ciekawe okołojavowe wpisy z całej polskiej blogosfery, miałem ponad 100 przekierowań. Byłem, więc w czołówce najpopularniejszych wpisów z ostatniego miesiąca. Podbudowany tym wydarzeniem postanowiłem pójść za ciosem i przedstawić kolejną przydatną (może nie koniecznie ciekawą) opcję ze środowiska Eclipse. Pomysł na to podrzucił mi kolega z pracy - Sebastian - któremu za pomoc z tego miejsca dziękuję. Ułatwiło to trochę moją codzienną pracę.

Często się zdarza, ze w naszej pracy mamy nie tylko do czynienia z kodem, ale także z grafiką. Nawet proste strony internetowe zawierają zawsze jakąś grafikę. Najłatwiej ją nam wyszukać i otworzyć do edycji z pomocą opcji Open Resource (Ctrl + Shift + R). Widzimy wtedy okienko jak poniżej:


Niestety chcąc dokonać edycji, nie zawsze chcemy użyć do tego domyślnej aplikacji z systemu operacyjnego. Wybranie opcji Open With i znalezienie żądanego programu, nie powoduje, że nasz wybór będzie zapamiętany. A szkoda.


Chcąc zmienić domyślny edytor, np. grafiki, należy wejść w menu Window -> Preferences -> General -> Editors -> File Associacions. Dodajemy interesujące nas rozszerzenie i aplikację, którą chcemy urzywać do edycji.


W ramach ciekawostki powiem jeszcze, że MS Paint jest umieszczony w katalogu Windows\System32, gdyby ktoś szukał. Ciekawe położenie. Wygląda na to, że narzędzie to jest bardzo ważne w systemie i na pewno jest mocno używane przez resztę Windowsowych kluczowych funkcjonalności. Kojarzę, że we wcześniejszych wersjach, było chyba trochę lepiej, tzn. gdzieś indziej leżał ten program. Degradacja architektury?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz