sobota, 28 maja 2011

Podświetlanie wystąpień zmiennych w kodzie w Eclipse

Jakiś czas temu mój Eclipse zwariował i nie chciał podświetlać wszystkich wystąpień zmiennych w kodzie Javy, gdy na jakiejś zmiennej był ustawiony kursor. Moja praca stała się bardziej uciążliwa, gdyż trudniej mi było przeczytać / zrozumieć nie swój kod.

Jako że nie znam dokładnie środowiska, chwilę się naszukałem co może być nie tak. Wszystko można zmienić w menu Window -> Preferences -> Java -> Editor -> Mark Occurrences.Warto mieć tu wszystko włączone, aby widzieć co gdzie w kodzie występuje. Przykład poniżej:Kursora bezpośrednio nie widać, ale proszę mi wierzyć, że jest on ustawiony na obiekt separator w linii 14. Dzięki temu w linii 16 widzimy podświetlenie tej samej zmiennej.

Podsumowując powiem jeszcze, ze pisząc ten post zrozumiałem, dlaczego w pewnym momencie to podświetlanie mi zniknęło. Otóż chcą sobie przypomnieć skrót klawiaturowy do wyświetlania Outline’a aktualnej klasy w oknie z kodem, omyłkowo wcisnąłem Alt + Shift + O, co jak się okazało wyłącza podświetlanie tych zmiennych. Natomiast skrót do wyświetlania Outline’a klasy (czyli zawartości) to Ctrl + O. Podwójne wciśnięcie tej kombinacji, to wyświetlenie całej zawartości klasy, wraz z klasami bazowymi.

Tyle na dziś.

Żródło:
Eclipse: Mark Occurrences for Quick Visual Help

2 komentarze: