piątek, 15 listopada 2013

Pierwszy tydzień kursu Principles of Reactive Programming na Coursera

Mija właśnie pierwszy (a właściwie to już drugi) tydzień kursu Principles of Reactive Programming na portalu coursera.org. Jest to kontynuacja wcześniejszego kursu (Functional Programming Principles in Scala) na tymże samym portalu, który również był prowadzony przez twórcę Scali: Martina Oderskiego.

Za pierwszy tydzień oczywiście zgarnąłem komplet punktów, mimo że żadnego video z kursu nie widziałem (to tak jakbym nie chodził na wykłady;)). Wystarczyły mi slajdy ze spotkań i trochę dokumentacji ze ScalaCheck. Jednakże nie jestem zadowolony z rozwiązań, jakie wysłałem. Nie można ich publikować, bo zabrania tego Code Honor, ale mam nieodpartą chęć zobaczenia i przedyskutowania innych rozwiązań. 

I tutaj pojawia się pytanie do Was: Czy ktoś byłby chętny na wspólną ustawkę na Google Hangouts, aby podzielić się swoimi rozwiązaniami i je przedyskutować? 

Ostatnio brałem udział (więcej o tym we wpisie: Remote Scalania 7 in Javart) zdalnie w spotkaniu organizowanym przez Jacka Laskowskiego, Scalani i ta forma (tj. Hangout) bardzo dobrze się sprawdziła. Coś podobnego (aczkolwiek bardziej skromnego) i tylko zdalnego chciałbym zorganizować, aby omawiać rozwiązania kolejnych zadań. Są chętni? Jeśli tak, to proszę o informację na priv (mstachniuk gmail com). Oczywiście spotkania muszą się odbywać po Hard Deadlinie, aby nie wpływać na wyniki rozwiązań. 

Czekam na odzew i życzę pomyślności w rozwiązywaniu zadań z kursu.

2 komentarze:

  1. Lekki offtop: Od dłuższego czasu czytuję Twojego bloga i zastanawia mnie jedno: skąd bierzesz informacje o różnych zjazdach Javowców? Przyznam, że nie jestem zbytnio aktywny w wyszukiwaniu takich informacji, ale może takie informacje by mogły do mnie przyjść? Jest jakaś strona z informacjami o targach/imprezach/zjazdach itp, którą mógłbym zasybskrybować?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jako że bloguję, sam dużo czytam blogów (aby nie pisać o tych samych tematach), więc jestem jakoś tam na bieżąco. Jest strona http://wpolsce.it/, która miała spełniać rolę agregatora konferencji i innych wydarzeń IT, ale informacje tam się pokazują z pewnym opóźnieniem. Najlepiej chyba subskrybować strony konkretnych polskich konferencji, które Cię interesują np.: 33degree, Geecon, 4developers, DevCrowd, Confitura, Warsjawa, Mobilization, Java Developers Day, Agile by Example, Global Day of Code Retreat, itd... Sam nie pamiętam wszystkich, tyle się tego porobiło. Warto na pewno czytać też inne blogi (ale nie przestawać mojego czytać;)). Tutaj: http://www.java.pl/ jest sporo informacji o konferencjach Javowych. Warto też zasubskrybować: http://www.dworld.pl/Blogsfera, które to agreguje wpisy z całej polskiej Blogosfery (choć nie wiedzieć czemu w moim przypadku moje ostatnie wpisy tam nie wylądowały).

      Usuń